بيماران تالاسمي همچنان از كمبود دارو و وسايل درماني رنج مي‌برند

26 Jul

درگفت‌وگو با ايسنا عنوان شد:
بيماران تالاسمي همچنان از كمبود دارو و وسايل درماني رنج مي‌برند
داروي بيماران در مرحله ترخيص از گمرك است سرويس: بهداشت و درمان – خانواده
1387/05/05
07-26-2008
11:00:26
8705-00904: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران – تهران
سرويس: بهداشت و درمان – خانواده

رييس انجمن حمايت از بيماران تالاسمي با ابراز نگراني نسبت به نابساماني توزيع داروها و وسايل درماني مورد نياز اين بيماران، بر لزوم توزيع بدون وقفه داروي بيماران تالاسمي تاكيد كرد.

دكتر مينا ايزديار در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به وجود بيش از 18 هزار بيمارتالاسمي در كشوركه به درمان نياز دارند، اظهار داشت:‌ بيماران تالاسمي همچنان از كمبود وسايل درماني مانند فيلتر تزريق خون و توزيع نابسامان داروها رنج مي‌برند.

وي گفت: با توجه به اينكه درمان كودكان تالاسمي بايد تا پايان عمر ادامه يابد، ضروريست كه سفارش دارو از توليدكننده‌هاي خارجي صحيح و براساس نياز انجام شود.

وي همچنين اظهار داشت كه استانداردهاي بين‌المللي در داروهاي ارايه شده به اين بيماران بايد رعايت شده و اين داروها از سوي جوامع بين‌المللي نيز مورد تاييد باشند.

دكتر ايزديار با تاكيد بر لزوم توزيع بدون وقفه داروهاي بيماران تالاسمي و با بيان اينكه با مراجعه بيمار به داروخانه و نبود دارو در داروخانه مورد نظر، بيمار براي دريافت دارو در سطح شهر سرگردان مي‌شود، ابراز اميدواري كرد كه مسوولان مربوطه هر چه سريع‌تر براي رسيدگي به اين مشكلات اقدام كنند.

كمبود داروي دستفرال همچنان ادامه دارد

داروي بيماران در مرحله ترخيص از گمرك است

محمدرضا مشهدي، عضو هيات مديره انجمن تالاسمي، نيز با اشاره به برخي نابساماني‌ها در تامين داروهاي اين بيماران گفت: در پي رايزني‌هاي انجام شده با اداره پيوند و بيماري‌هاي خاص وزارت بهداشت مقرر شد كه اين مشكل در اسرع وقت برطرف شود.

عضو هيات مديره انجمن تالاسمي در اين باره ادامه داد: در اين راستا با پيگيري‌هاي انجام شده، تجهيزات فيلتر تزريق خون براي تعدادي از بيمارستان‌هايي كه با كمبود روبه رو بودند ارسال شده است، اما در حال حاضر كمبود داروي دستفرال همچنان ادامه دارد. بر اساس اطلاعات رسيده داروي بيماران تالاسمي وارد گمرك شده و در مراحل ترخيص قرار دارد.

به گفته مشهدي، داروي خوراكي بيماران تالاسمي (اسفرال) در كشور توليد مي‌شود كه در حال حاضر مسوولان تلاش مي‌كنند تا اين دارو تحت پوشش بيمه قرار گيرد.

انتهاي پيام

كد خبر: 8705-00904

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: