حرکت ناوگان عظیم دریایی آمریکا به سوی ایران

12 Aug

خبرگزاری «ریا نووستی»/ کارشناسان نظامی خاطر نشان می کنند که با ورود سه گروه دیگر از ناوهای تهاجمهی آمریکا به منطقه خلیج فارس طی همین هفته، تعداد گروه های تهاجمی آمریکایی در نزدیکی سواحل ایران به پنج گروه می رسد.

به گزارش «ریا نووستی» از رسانه های غربی، پرچمدار اولین گروه تهاجمی ناو موشکبر ” Theodore Roosevelt”، پرچمدار دومین گروه ناو موشکبر ” Ronald Reagan” و سومین “Iwo Jima” است.

تمرکز نیروهای نظامی- دریایی آمریکایی در خلیج فارس از زمان جنگ با عراق در سال 2003 میلادی بی سابقه است. تا پایان همین هفته در خلیج فارس حدود 40 ناو موشکبر، رزمناو و زیردریایی آمریکایی وجود خواهند داشت که برخی نیز مجهز به سلاح هسته ای هستند.

کارشناسان اسرائیلی می گویند که هدف آمریکایی ها تکمیل آماده سازی محاصره دریایی ایران است.

ایران حدود 40% از بنزین مصرفی خود را از طریق خلیج فارس وارد می کند. به گفته این کارشناسان، تمرکز نیروهای دریایی آمریکا در خلیج فارس باید از امکان تلاش ایران برای شکستن محاصره جلوگیری کند. هدف دیگر می تواند حمایت از اقدامات احتمالی اسرائیل علیه تاسیسات هسته ای ایران باشد.

هرچند که رویدادهای اخیر در قفقاز توجه سیاستمداران و جامعه جهانی را از خاورنزدیک منحرف کرده اند، اما سبب توقف عملیات آمریکایی ها نشده اند که طی مدتی طولانی برنامه ریزی شده و نیروها را تقسیم و توزیع کرده بودند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: