مشکلات روانی اصلی ترین بیماری دانشجویان است

30 Aug

روزنامه سرمایه: «طبق طرح پایش سلامت دانشجویان در سال ۸۶ اضطراب و بیماری های اعصاب و روان بیشترین تعداد مبتلایان را در میان دانشجویان داشته است.» حسن مسلمی نائینی فرد مدیرکل امور دانشجویان وزارت علوم دیروز این خبر را در کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران می دهد.مسوولان وزارت علوم قرار است به مناسبت هفته دولت هر کدام در جمع خبرنگاران حاضر شوند و آخرین اخبار را در حوزه کاری شان اعلام کنند. روز گذشته نیز محمود ملاباشی معاون دانشجویی وزیر علوم، به همراه مدیرانش در جمع خبرنگاران حاضر شد.

مدیرکل امور دانشجویان وزارت علوم نتایج طرح پایش سلامت دانشجویان را این گونه اعلام می کند: «براساس این طرح ۹۸/۱۳ درصد دانشجویان ورودی جدید سال ۸۶ با بیماری اضطراب و ۴۸/۱۷ درصد با مشکلات اعصاب و روان در صدر بیماری های شایع در میان دانشجویان قرار گرفته اند. طرح پایش سلامت دانشجویان سال گذشته برای حدود ۴۰ هزار دانشجوی کارشناسی ورودی جدید دانشگاه ها برگزار شد، این طرح برای دانشجویان سال ۸۷ نیز اجرایی می شود.»

طبق نتایج این پژوهش ۶۲/۱ درصد دانشجویان مبتلا به بیماری ها عفونی بوده، ۱/۲۳ درصد فشار خون بالا داشته و آسم نیز در میان ۵/۱ درصد دانشجویان شیوع داشته است. بیماری های دریچه قلب با ۱۹/۰ درصد، دیابت و فشار خون با ۰۶/۰ درصد، پرکاری تیروئید ۵/۰ درصد، میگرن با ۳۳/۲ درصد، اضطراب با ۹۸/۱۳ درصد، مصرف سیگار ۵/۰ درصد، مشکلات بینایی ۰۴/۸ درصد، ارجاع به دندانپزشکی با ۳۰ درصد، ریه ۱۵/۰ درصد مشکلات اعصاب و روان با ۴۸/۱۷ درصد، افسردگی با ۳۹/۰ درصد در میان این دانشجویان تشخیص داده شد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: