خط و نشان کشیدن دادستان بدنام رژیم برای جوانان

21 Sep

دادستان بدنام رژیم در تهران امروز برای جوانان خط و نشان کشید و گفت “مرحله جديد طرح امنيت اجتماعي شديدتر و قوي تر از مراحل پيشين اجرا مي شود.”

سعيد مرتضوی که با خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) مصاحبه می کرد، گفت “جزئيات اين مرحله که با سرعت،‌ قدرت و اقتدار اجرا خواهد شد، در آينده اي نزديک اعلام مي شود.”

وی افزود “اخلالگران امنيت اجتماعي و اراذل و اوباش هر تعداد که باشند جمع آوري و احکام لازم براي مجازات آنان صادر مي شود.”

مرتضوی جنایتکار که برای اعدامهای دسته جمعی دیگری زمینه چینی می کرد، گفت “گزارش ها از بازگشت درصد بسيار اندکي از اراذل و اوباش به اعمال ننگين گذشته خود حکايت دارد.”

گفتنی است طرح موسوم به امنیت اجتماعی که با هدف ایجاد رعب و وحشت در جامعه از سال گذشته آغاز شده با اعتراضات گسترده مردمی روبرو بوده است.

دستگیری افرادی که نیروی انتظامی رژیم آنها را “اراذل و اوباش” می خواند، تا کنون منجر به چندین اعدام دسته جمعی شده که اعتراض شدید فعالان حقوق بشر در ایران و مجامع بین المللی را بدنبال داشته است.

روز ششم مردادماه امسال (27 جولای) دستگاه قضايی جمهوری اسلامی در اقدامی کم سابقه 30 نفر را در زندان اوين تهران تحت عنوان “اراذل و اوباش” به دار آويخت. آمار این اعدام شدگان بالاترین رقم اعدامها در یک روز در چند سال اخیر بوده است.

در پی این اقدام جنایتکارانه، فعالان حقوق بشر گفتند ادامه اجرای حکم اعدام تا جايی که در يک روز 30 نفر را اعدام کنند، تنها نشان دهنده تمايل جمهوری اسلامی به برقراری جو رعب و وحشت در جامعه است.

همچنین از زمان اجرای طرح موسوم به امنیت اجتماعی، نیروی سرکوبگر دیگری با نام “پلیس امنیت اخلاقی” تاسیس شده که با گشت زنی در سطح شهر پوشش و آرایش زنان را کنترل می کند که تا کنون به بازداشت و بازجويی از دهها هزار تن از زنان و دختران و در برخی موارد به ضرب و شتم آنان در ملاعام منجر شده است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: