نصب دوربین مداربسته در خوابگاه دختران

28 Oct

نشریه صبح دانشگاه تهران در خبری کوتاه از نصب دوربین های مداربسته در کوی دختران دانشگاه تهران گزارش داده است. : «همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید تعدادی دوربین مداربسته در خوابگاه دختران کوی دانشگاه تهران نصب شده است. مطابق گفته‌ی شاهدان، تعداد این دوربین‌های مداربسته در حال حاضر چهار دوربین است که توسط ماموران حراست خوابگاه دختران مستقیماً مورد کنترل قرار می‌گیرند.»

همچنین این نشریه دانشجویی در گزارشی دیگر به وضعیت نامناسب اسکان دانشجویان به خصوص دختران دانشگاه تهران اشاره کرده است: «در اثر اقدامات نامشخص و برنامه‌ریزی‌نشده‌ی وزارت علوم در سهمیه‌بندی امسال، وضعیت اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها به ویژه در خوابگاه دختران کوی دانشگاه تهران، بسیار نامناسب است. مطابق اظهارت چند تن از دانشجویان خوابگاهی تعدادی از مهمان‌سراها و آتلیه‌هایی که برای دانشجویان هنر تعبیه شده بود، به سکونت‌گاه دانشجویان بدل شده که این امر منجر به روز مشکلات متعدد نظیر تراکم جمعیت و افزایش سروصدا در ساختمان خوابگاه و کمبود امکانات بهداشتی برای ظرفیت مازاد خوابگاه گردیده است. وضعیت اسکان به گونه‌ای است که در برخی اتاق‌های خوابگاه یک یا دو نفر بیشتر از ظرفیت معمول اسکان داده شده‌اند (در اتاق‌های سه‌نفره، چهار یا پنج دانشجو ساکنند).

این در حالی است که یکی از توجیهات وزارت علوم برای اعمال طرح سهمیه‌بندی، کاستن از مشکلات خوابگاه‌های دانشجویی اعلام شده بود. از سوی دیگر، با تصویب افزایش ۱۰ درصد به ظرفیت دانشگاه‌های مادر کشور، به زودی شاهد مشکلات جدیدتری برای دانشجویان خوابگاهی خواهیم بود.»

کمیسیون زنان دفتر تحکیم وحدت

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: