پاسارگاد در محاصره ماموران امنيتی جمهوری اسلامی

28 Oct

http://www.savepasargad.com
بدنبال گردهمایی جوانان برای بزرگداشت روز کوروش بزرگ در پاسارگاد ماموران امنیتی جمهوری اسلامی پاسارگاد را محاصره کردند

از: پيام خبرنگار کميته نجات پاسارگاد

بدنبال اعلان روز هفتم آبان، بعنوان «روز جهانی کوروش بزرگ» گروه زیادی از جوانانِ ایرانی که قصد داشتند در پاسارگاد تجمع کنند تا یاد و خاطره‌ی پدر ایران‌زمین و بنیادگذار حقوق بشر را گرامی دارند، با یورش ماموران امنیتی جمهوری اسلامی مواجه شدند.

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبر از مرودشت، از ساعت 8 صبح امروز – هفتم آبان‌ماه- مسافرانِ اتوبوس‌ها و مینی‌بوسی‌هایی که به قصد پاسارگاد در حرکت بودند، متوقف و پس از شنیدن توهین از سوی ماموران رژیم مجبور به بازگشت شدند. در این میان تنها خودروهای شخصی نیز پس از بازرسی و ضبط دوربین‌ها و تلفن‌های همراهِ سرنشینانشان می‌توانستند به سوی پاسارگاد حرکت کنند که در آنجا نیز هر فرد حداکثر پنج دقیقه می‌توانست در محیطِ پیرامونی پاسارگاد بماند، در غیر اینصورت مورد ضرب و شتم ماموران امنیتی رژیم قرار می‌گرفت.

بایسته‌ی یادآوری است که روز هفتم‌ آبان‌ماه سالروز صدور منشور حقوق بشر کوروش بزرگ است که از سوی «کمیته‌ بین‌المللی نجات دشت پاسارگاد» بعنوان روز جهانی کوروش نامگذاری شده است. در طی این سال‌ها ایرانیان در هر جای جهان یاد و خاطره‌ی کوروش بزرگ، بنیان‌گذار حقوق بشر را گرامی می‌دارند ولی در طی این سالیان جمهوری اسلامی نه تنها مانع از برگزاری هرگونه گردهمایی در پاسارگاد – آرامگاه کوروش بزرگ – شده است، بلکه با آبگیری سد سیوند خسارات جبران ناپذیری را نیز به دشت پاسارگاد و میراث باستانی ایران و جهان وارد کرده است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: