روزانه 29 دانش آموخته از ایران خارج می شوند

21 Nov

خبرگزاری حکومتی مهر: معاون دانشجویی وزارت علوم آمار مراجعه فارغ التحصیلان دانشگاهی برای ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج به وزارت علوم را اعلام کرد و گفت: افرادی که سربازی نرفته اند و برای انجام امور مربوط به ریز نمرات و وثیقه مراجعه می کنند قطعا از دانشگاههای خارج پذیرش گرفته اند.

محمود ملاباشی با تشریح دلایل تمایل افراد برای ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور افزود: در حال حاضر پذیرش دانشجو در داخل کشور برای مقاطع کاردانی و کارشناسی به روز رسیده اما برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت کم است که با توجه به تقاضای بالا برای ورود به این دوره ها، افرادی که تمایل به تحصیل در رشته های ارشد و دکتری دارند به سمت پذیرش از دانشگاههای خارج از کشور کشیده می شوند.

معاون دانشجویی وزارت علوم درباره آمار افرادی که برای انجام امور مربوط به تأیید ریز نمرات و .. جهت پذیرش از دانشگاههای خارج از کشور به وزارت علوم مراجعه می کنند به مهر گفت: یک سری آمار داریم که مربوط به افرادی است که خدمت سربازی را نگذرانده اند و می خواهند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.

وی افزود: بر اساس آمار وزارت علوم برای دریافت ریز نمرات و انجام امور مربوط به ارائه و وثیقه سربازی سالانه 1هزار و 200 نفر به وزارت علوم مراجعه می کنند.

ملاباشی اظهار داشت: همچنین ماهانه در حدود 800 نفر از افرادی که خدت سربازی را گذرانده و یا معاف شده اند و سایر متقاضیان تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور به وزارت علوم مراجعه می کنند که البته مشخص نیست این افراد می توانند از دانشگاههای خارج از کشور پذیرش اخذ کنند یا خیر.

وی افزود: این افراد تنها برای تأیید ریز نمرات و برخی امور مربوط به اخذ پذیرش مراجعه می کنند که به طور قطع مشخص نیست موفق به اخذ پذیرش می شوند و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می روند یا خیر.

معاون دانشجویی وزارت علوم خاطرنشان کرد: اما افرادی که سربازی نرفته اند و برای انجام امور مربوط به ریز نمرات و وثیقه به وزارت علوم مراجعه می کنند، به طور قطع از دانشگاههای خارج از کشور پذیرش گرفته اند و اینکه برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می روند، مشخص است.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: