ادامه سرکوب هموطنان اهل سنت و دراویش گنابادی

29 Dec

حسينيه دراويش گنابادی در كيش پلمب شد

بنا به گزارشهای دریافتی، ماموران امنیتی و اطلاعاتی رژیم پس از تفتيش و بازرسی حسینیه دراویش گنابادی در کیش قفل های درب ورودی آن را تعویض کردند. در پی این اقدام چند تن از دراویش جهت اعتراض به این موضوع ظهر يكشنبه به حسینیه مراجعه کرده و با شكستن قفل ها وارد حسينيه می شوند. این بار لباس شخصي ها وارد صحنه شده و دراویش را مورد ضرب و شتم قرار می دهند و درب ورودی حسینیه را نیز پلمپ می کنند. گزارشها حاکیست تني چند از دراويش گنابادی در این درگیری بازداشت شده و از سرنوشت آنها خبری در دست نیست.

بازداشت دو تن از روحانیون اهل سنت

به گزارش جوانرود نیوز، دو تن از روحانیون اهل سنت در جوانرود بازداشت شدند. ماموستا سيف الله حسيني امام جماعت مسجد خاتم انبياء جوانرود و ماموستا حسين حسيني امام جماعت مسجد سيد الشهداء حمزه جوانرود عصر روز پنج شنبه پنجم ديماه بازداشت شدند.

ماموران حکومتی اين دو روحاني فعال اهل سنت را هنگامیکه عازم يكي از روستاهاي اطراف جوانرود بودند، بازداشت کرده و با زور آنها را با خود می برند.

ماموستا سيف الله و ماموستا حسين سال گذشته به دليل اقامه نماز جمعه در حاشيه شهر جوانرود بازداشت شدند كه در پي اعتراضات وتحصن هاي مردمي بعد از مدتي با ضمانت و قرار وثيقه آزاد مي شوند.

دادگاه وي‍‍ژه روحانيت همدان اخیرا ماموستا سيف الله را به دو سال وچهار ماه زندان وشش سال تبعيد به شهر سميرم اصفهان و ماموستا حسين حسيني را به ده ماه زندان و چهار سال تبعيد به شهر قيدران زنجان محكوم كرده است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: