بی خبری از وضعیت یكی از مسیحیان بازداشت شده

6 Feb

مجموع فعالان حقوق بشر

تا كنون دو تن از بازداشت شدگان مسیحی با سپردن وثیقه و تعهد آزاد شدند اما از سرنوشت یك تن دیگر از بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست.

در پی بازداشت ۳ تن از هموطنان مسیحی درتاریخ دوم بهمن ماه سالــجاری (۲۱ ژانویه ۲۰۰۹ ) توسط نیروهای امنیتی در تهران و بلاتكلیفی از وضعیت بازداشت شدگان ، خانم “نادره جوادی” صبح روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۸۷ ( ۴ فوریه ۲۰۰۹) پس از ۲ هفته بازداشت در زندان اوین، بدون ذكر علت و یا اتهامی از سوی مقامات امنیتی با تعهد و سپردن سند منزل آزاد شد.

پیش از این نیز دیگر هموطن مسیحی” حامیك خاچیكیان “از خادمین كلیسای فارسی زبان جماعت ربانی مركز در تهران نیز كه همزمان در دوم بهمن ماه بازداشت شده بود پس از یك هفته با دادن تعهد و ضمانت وی از سوی یكی از رهبران آن كلیسا آزاد گردید.

علیرغم تلاش و پیگیریها، و با گذشت بیش از دوهفته همچنان از وضعیت “جمال قالیشورانی” از مسیحیان فارسی زبان كه هم اكنون در بازداشت بسر می برد، اطلاعی از وضعیت و محل نگهداری ایشان در دست نیست.

در هفته گذشته نیز عليرضا جمشيدی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری هفتگی خود ضمن تائید بازداشت یك تن از مسیحیان اتهام وی را “توهین به مقدسات” خواند و بدون ذكر نام شخص از ارائه جزئیات بیشتر در این مورد خودداری كرد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: