افشای گزارشهای تکان دهنده از کودک آزاری در چند شهر

19 Feb

روزنامه اعتماد: در حالی که پرونده قضایی مربوط به شکنجه دختر ۱۱ساله گلستانی همچنان در جریان است، دختری دیگر قربانی یک کودک آزاری شد؛ دختر ۵/۳ساله به نام ژینا که اکنون در بیمارستان بعثت سنندج بستری است. گریه های بی امان «ژینا» در بخش آی سی یو بیمارستان بعثت تمامی ندارد و با دیدن هر آدم غریبه یی خود را پنهان می کند، گویی تصویر شکنجه های زجرآور دوباره در وی زنده می شود. بدن چروکیده و لاغر ژینا و باندهای دور سرش بیش از هر صحنه دیگری در بخش آی سی یو که مملو از کودکانی است که هر کدام به دلیلی به تخت بیمارستان پناه آورده اند، به چشم می آید.

گریه های «ژینا» پایانی ندارد و حتی مسکن های پزشکان معالج هم درد این قربانی کودک آزاری را درمان نمی کند. این دختربچه که با پدر و نامادری اش زندگی می کرد وضع وخیمی دارد و به خاطر شدت جراحات تاکنون دو بار زیر تیغ عمل جراحی قرار گرفته و به گفته پزشکان معالج احتمال اینکه وی بتواند صحبت کند، بسیار ضعیف است.

پزشک معالج «ژینا» در این باره به مهر گفت؛ تاکنون دو بار عمل جراحی روی مغز وی صورت گرفته و در اولین عمل جراحی میزان هوشیاری او کمتر از چهار درصد بود. دکتر آرمان رکان قزوینی افزود؛ پایین آمدن فشار مغز به دلیل کشیدن گوش های ژینا بوده که متاسفانه تاکنون به رغم دو بار عمل جراحی این مشکل به صورت کامل رفع نشده است.

وی ادامه داد؛ بر اساس گفته های نزدیکان این کودک او تا شش ماه قبل هیچ گونه مشکلی نداشته و وزن وی نیز نزدیک ۲۰ کیلوگرم بوده که در حال حاضر وزنش به کمتر از ۱۰ کیلوگرم رسیده است. پزشک معالج ژینا ادامه داد؛ دو طرف لگن این کودک به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی دارای زخم های عمیقی است و آثار کبودی روی بدن وی نیز به صورت کاملاً مشخص قابل مشاهده است. دکتر قزوینی عنوان کرد؛ با توجه به آزمایش های صورت گرفته گوش های «ژینا» عفونت کرده و احتمال اینکه وی بخشی از حس شنوایی اش را از دست بدهد، بسیار زیاد است.

یکی از مسوولان پذیرش بیمارستان بعثت سنندج نیز در شرح این ماجرا گفت؛ این کودک اواخر دی ماه سال جاری نیز در بیمارستان بعثت بستری شد اما با توجه به تشخیص پزشکان و اصرار والدین وی بعد از چند روز ترخیص شد. وی ادامه داد؛ بار دوم مراجعه هشتم بهمن ماه بود که متاسفانه به دلیل وضعیت حاد ژینا به بخش آی سی یو انتقال داده شده و تاکنون دو بار مورد عمل جراحی قرار گرفته است. این مقام مسوول خاطرنشان کرد؛ از زمان بستری شدن این کودک تاکنون نامادری و پدر وی به هیچ وجه به بیمارستان مراجعه نکرده اند و اکنون مادرش از او مراقبت می کند.

وی عنوان کرد؛ بعد از بستری شدن این کودک موارد به پزشکی قانونی و بهزیستی استان اطلاع داده شده و تاکنون چندین نوبت نیز کارشناسان بهزیستی به بیمارستان مراجعه و گزارش هایی را از وضعیت وی تهیه کرده اند. در همین حال محسن شجاعی معاون اجتماعی بهزیستی استان کردستان به مهر گفت؛ تاکنون روانشناسان و مددکاران بهزیستی استان چندین نوبت از وضعیت این کودک گزارش هایی را تهیه کرده اند.

اثبات این موضوع که کودک آزادی بوده یا خیر برعهده مقام های قضایی است اما گزارش های بهزیستی از ماجرا شنبه هفته جاری به دادگاه سنندج ارجاع داده شده است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان کردستان افزود؛ علاوه بر گزارش های بهزیستی استان این موضوع دارای شاکی خصوصی نیز هست و پرونده در حال رسیدگی است. مادر ژینا نیز از شکایت خود به دستگاه قضایی برای پیگیری موضوع خبر داد و گفت حدود شش ماه قبل از شوهرش متارکه کرده و در طول این مدت نیز هیچ گونه اطلاعی از وضعیت سلامت فرزندش نداشته است. مادر ژینا گفت؛ من بعد از اطلاع از ماجرا طی شکایتی از پدر و نامادری موضوع را به دستگاه قضایی استان اعلام کرده ام.

در همین حال پرونده شکنجه طاهره دختر ۱۱ساله گلستانی همچنان در شعبه ۷ دادسرای شمیرانات در جریان است. این دختر نیز با پدر و نامادری اش زندگی می کرد و از سوی آنها بارها مورد شکنجه قرار گرفت به گونه یی که پزشکان آثار ۳۷ مورد سوختگی و ضرب دیدگی را روی بدن او مشاهده کرده اند. علاوه بر این دختر، خواهر ۸ساله او نیز بارها مورد آزار قرار گرفته است و پدر و نامادری آن دو اکنون به جرم کودک آزاری تحت پیگرد قضایی قرار دارند. مادر طاهره که به خاطر ازدواج مجدد شوهرش از او جدا شده و نتوانسته بود حضانت بچه هایش را بر عهده بگیرد اکنون با حکم قضایی دو دخترش را تحت سرپرستی خود درآورده است.

او درباره آخرین وضعیت طاهره گفت؛ دخترم دو ماه و ۱۶ روز در آی سی یو بستری بود، بعد به بخش عمومی منتقل شد و در آنجا هم ۲۰ روز زیر نظر پزشکان قرار داشت تا اینکه او را به خانه منتقل کردیم. طاهره حالا در منزل بستری است. او نمی تواند راه برود و حرف بزند و فقط ناله می کند و ما از طریق یک لوله به او غذا می دهیم. این زن افزود؛ دخترم در مدرسه همیشه شاگرد اول یا دوم بود و دوستان زیادی داشت. حالا که او را در این وضعیت می بینم واقعاً برایم عذاب آور است.

شوهر سابقم بچه ها را خیلی دوست داشت اما از وقتی همراه همسر دومش به تهران آمد این بلاها را سر بچه ها آورد. خواهر ۸ساله طاهره که او نیز از آزار در امان نبوده و اثر سه داغ شدگی روی دست و پایش مشهود و یک دندانش نیز شکسته است، درباره علت این شکنجه ها گفت؛ هر وقت به پدرم می گفتم می خواهم پیش مادرم بروم او و نامادری ام من را کتک می زدند. یک بار پدرم آنقدر با مشت مرا زد که دندانم شکست. چند بار هم با قاشق داغم کرد.

نامادری ام من را کتک می زد و گاز می گرفت اما با پسر خودش کاری نداشت. این دو خواهر و مادر آنها اکنون به دستگاه قضایی چشم دوخته اند و منتظر هستند بازپرس پرونده درباره متهمان به کودک آزاری قضاوت کند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: