مقام حکومتی: آمار فقر در کشور را اعلام نکنید

2 Mar

سایت فردا: مدیر کل دفتر مطالعات اجتماعی و فقر زدایی وزارت رفاه و تامین اجتماعی همانند رئیس خود معتقد است، از وضعیت آمار فقر در جامعه اصلا صحبت نکنیم بهتر است.

عبدالله عمادی می گوید اطلاع رسانی دراین باره تنها ممکن است حساسیت ها را بیشتر کند.

وی می افزاید: ما هر سال خط فقر در کشور را محاسبه می کنیم، اما اطلاع رسانی در باره این آمار فقط به مسئولان انجام می شود. زيرا ما وظيفه تصميم‌سازي براي تصميم‌گيران را داريم و گاهي اوقات اعلام عمومي ممكن است چندان ضرورتي نداشته باشد. بيشتر جنبه تصميم‌سازي دارد و برخي آمار فقط لازم است به مسوولان شامل رئيس‌جمهور، وزرا، اعضاي هيات دولت و نمايندگان مجلس اعلام شود.

عمادی درباره اینکه حق مردم است که از آمار فقر در جامعه خبردار باشند، می گوید: حق مردم اين است كه به ميزان محروميتشان براي آنها برنامه‌ريزي شود. البته استان‌هاي محروم كاملا مشخص هستند؛ اما اين كه اين رده‌بندي‌ها در روزنامه‌ها چاپ شود و اطلاع‌رساني عمومي داشته باشيم، ضروري و صحيح نيست. اگر بخواهيم اطلاعات كشور را طبقه‌بندي كنيم، برخي اطلاعات در رده‌اي قرار مي‌گيرند كه بهتر است سياستگذاران درباره آن بدانند. ارائه اين آمار در جامعه تنها موجب خدشه‌دار شدن آرامش عمومي مي‌شود و مردم حس مي‌كنند خيلي فقيرند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: