ممانعت از برگزاری مراسم روز زن در ایران

9 Mar

رژیم زن ستیز جمهوری اسلامی روز یکشنبه با تدابیر شدید امنیتی و بسیج گسترده نیروهای سرکوبگر خود در تهران و شهرستانها مانع برگزاری مراسم روز جهانی زن شد.

ممانعت ماموران انتظامی از برگزاری مراسم روز زن در پارک ورشو

خبرنامه امیرکبیر: در حالیکه قرار بود امروز به مناسبت روز جهانی زن مراسمی در پارک ورشو در خیابان کریمخان برگزار شود، ماموران نیروی انتظامی مانع از برگزاری این نشست شدند.

این مراسم قرار بود از ساعت ۱۴ از طرف کمیته آموزش و پژوهش کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری و با حضور فعالان حقوق زن و حقوقدانان برگزار شود.

طی سالهای گذشته برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی زن با موانع مختلفی روبرو بوده است و در مواردی نیز نیروهای لباس شخصی به همراه مامورین انتظامی به ضرب و شتم زنان برای جلوگیری از برگزاری چنین مراسم هایی اقدام کردند.

***

ممانعت از برگزاری مراسم 8 مارس در دانشگاه شیراز

سایت ايران خبر: دانشجويان شيراز قصد داشتند در گراميداشت روز زن امروز يك شنبه مصادف با 8 مارس برنامه اي داشته باشند , اما از صبح زود تدابير امنيتي بسيار بالايي در دانشگاه واطراف آن و جود دارد ,به طوري كه دانشجويان را از اتوبوس پياده ميكنند و بعد ازچك به آنها اجازه سوار شدن ميدهند , رئيس فرهنگي دانشگاه اجازه برگزاري مراسم را نداده است , قرار بود كه چند تن از اساتيد تهران براي اين برنامه بيايند اما همه آنها را منتفي كرد ه اند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: