کمکهای میلیاردی رژیم به دیگر کشورها در اوج فقر در ایران

19 Apr

خبرنامه امیرکبیر: هر روز اخبار جدید در مورد تخلفات متعدد مالی دولت و نیز مبالغ کلانی گم شده در رسانه های مختلف و با استناد به گزارش های دیوان محاسبات کشور منتشر می شود.

از سوی دیگر، مطابق با نظر کارشناسان بودجه ۸۸ انقباضی ترین بودجه در طی ۳۰ سال گذشته است و بسیاری از سازمان ها و وزارت خانه ها با کسری بودجه شدیدی روبرو هستند، اخبار متعددی حاکی از اختصاص مبالغ هنگفتی به دیگر کشورها از سوی دولت حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری آفتاب هیئت اعزامی جمهوری اسلامی ایران به کنفرانس بین‌المللی یک روزه کمک به پاکستان در توکیو اعلام کرده که ایران ۳۳۰ میلیون دلار به پاکستان کمک خواهد کرد. کمک ۳۳۰ میلیون دلاری ایران به پاکستان در حالی است که اتحادیه اروپا ( که متشکل از دهها کشور از میان ثروتمند ترین کشورهای دنیا است) اعلام کرده که ۶۴۰ میلیون دلار به پاکستان کمک خواهد کرد و دیگر کشورهای ثروتمند این منطقه مانند ترکیه و امارات نیز به ترتیب با مبالغ ۱۰۰ و ۳۰۰ میلیون دلار قول کمک به پاکستان را داده اند.

از سوی دیگر چند روز پیش، سفیر ایران در عراق از ساخت بیمارستان تخصصی ۲۲۰ تختخوابی در زمینه‌های قلب‌، چشم و ارتوپدی، ۱۷ مدرسه با استانداردهای بین‌المللی و نیروگاه ۲۵۰ مگاواتی در این کشور خبر داد. این در حالی است که ضعف شدید امکانات آموزشی و کمبود مدارس در ایران امری است که بارها از سوی مسئولان آموزشی کشور مورد تائید قرار گرفته است.

اما شرح کمک های ایران به کشورهای دیگر محدود به موارد یاد شده نیست چرا که در خبرهای دیگری در شهریور ماه گذشته، به نقل از خبرگزاری آفتاب، شرح کمک ۷ میلیون دلاری ایران به جزیره سنت وینسنت در دریای کارائیب نیز منتشر شده است. این جزیره که سال پیش در اجلاس غیر متعهد ها در تهران شرکت کرده، خواهان روابط دیپلماتیک با ایران شده بود و بلافاصله از ایران کمک مالی هفت میلیون دلاری دریافت کرده است.

پیش از این نیز برخی خبرگزاری های رسمی ایران از کمک های ۲۵۰ میلیارد دلاری ایران به دولت حماس خبر داده بودند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: