رویتر: رژیم تهران آماده رويارويی با تحريم بنزین می شود

18 May

خبرگزاري رويتر از تهران به نقل از وزير نفت جمهوری اسلامی نوشت رژیم تهران طرحهايي را براي مقابله با پيامدهاي قانون پيشنهادي آمريکا در مورد تحريم بنزين به جمهوری اسلامی در دست دارد.

رویتر نوشت کنگره آمريکا در حال بررسي قانوني براي اعمال تحريم بر شرکت هايي است که در فروش، انتقال، تامين هزينه يا بيمه صادرات بنزين به رژیم تهران نقش دارند.

بر اساس اين طرح که هدف آن اعمال فشار به رژیم تهران بر سر برنامه هسته ای است، شرکت هاي خارجي که به اين گونه فعاليت ها مبادرت کنند نمي توانند در آمريکا به فعاليت بازرگاني مشغول شوند.

وزیر نفت جمهوری اسلامی امروز در تهران اعلام کرد آنها ما را با اعمال تحريم عليه واردات بنزين تهديد مي کنند در حالي که ما اکنون توانايي تامين نيازهاي بنزين را طی 48 ساعت داريم.

غلامحسين نوذري افزود در ایران هفت پالايشگاه وجود دارد که در صورت لزوم و دريافت پيام در کوتاهترين زمان ممکن توليد بنزين را افزايش مي‌دهند.

رویتر نوشت ايران دومين توليد کننده نفت خام سازمان کشورهاي صادر کننده نفت (اوپک) ظرفيت کافي پالايش را براي تامين نيازهاي بنزين خود ندارد و چهل درصد از نياز بنزين خود را وارد مي کند. رژیم تهران در تلاش براي کاهش رشد مصرف بنزين در داخل از دو سال پيش طرح سهميه بندي بنزين را آغاز کرده است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: