باند احمدی نژاد: موسوی نخست وزیر تحمیلی بود

15 Feb

سایت فرارو: عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به شرايط انتخابات اخير گفت: در يك دوره‌اي موسوي دولت را در اختيار داشت و آن زمان دولت در اختيار نخست وزير بود.

غلامحسين الهام ظهر امروز در اردوي تشكيلاتي بسيج دانشجويي دانشگاه شاهد گفت: البته در هر دو دوره هم ميرحسين موسوي به رهبري تحميل شده بودند، در دوره اول رهبر معظم انقلاب آقاي ولايتي را معرفي كرده بودند كه وي رأي نياورد و آقاي موسوي گزينه دوم بود و آقاي موسوي كابينه را تشكيل داد و البته بعد از شرايط هفتم تير، قضيه بني‌صدر زاويه چپ و راست شكل گرفت و عمده وزرا به طيف چپ گرايش داشتند و يك كابينه راديكالي، مدعي عدالت اجتماعي و تندرو در ارتباط با جريانات خارجي بود و دوره نخست رياست جمهوري با اين طريق گذشت.

عضو حقوقدان شوراي نگهبان اضافه كرد: دوره دوم رياست جمهوري تفاوت نگرش‌ها در قوه مجريه بارزتر شد به طوري كه رهبر معظم انقلاب براي حضور در دور دوم رياست جمهوري شرايطي را گذاشتند كه در انتخاب نخست وزير تحميلي بر ايشان صورت نگيرد.

وي اضافه كرد: وقتي كار تمام شد و رئيس جمهور انتخاب شد شرايط براي ايشان سخت شد و برخي فشارها و سفارش‌ها صورت مي‌گرفت كه تغيير نخست وزير در اين شرايط به نفع كشور نيست و با جوابي كه امام دادند و اعلام كردند كه تغيير نخست وزير در شرايط كنوني كشور صلاح نيست كار خاتمه يافت.

الهام بيان داشت: البته در يك شرايط سخت در كشور كه ما مشكل مرزي داشتيم آقاي موسوي بدون اطلاع همه استعفا مي‌دهد و مطالباتي را مطرح مي‌كند كه يكي از مطالبات وي اين بود كه نمي‌خواست در تعيين دولت رئيس جمهور نقشي داشته باشد كه امام خميني(ره) شديدا وي را توبيخ كردند و گفتند كه مردم از اين تهديدات زياد ديده‌اند كه اين نشان مي‌دهد امام به هيچ وجه به آقاي موسوي باج نداده است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: