یک وبلاگ نویس دیگر بازداشت شد

11 Mar
جرس: در ادامه موج بازداشت فعالان اینترنتی و وبلاگ نویسان منتقد، یکی از دانشجویان وبلاگ نویس استان فارس، روز چهارشنبه گذشته در شیراز بازداشت شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، بدری صفیاری، دانشجوی دانشگاه کوار فارس، و نویسنده وبلاگ «صوفی»، روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه ۹۱ بعد از بازگشت از شهر محل دانشگاه به شیراز، توسط سه تن از ماموران لباس شخصی بازداشت شد.

ماموران امنیتی پس از بازداشت خانم صفیاری، به منزل پدری وی مراجعه و ضمن تفتیش آن محل، اقدام به ضبط کامپیوتر، جزوات، تعدادی از کتب و فایل های کامپیوتری موجود کرده و با خود انتقال دادند.

از دلیل اصلی بازداشت، محل نگهداری و وضعیت این دانشجوی وبلاگ نویس خبری منتشر نشده است.

بنا بر گزارش ها، وبلاگ «صوفی» طی ماههای اخیر، به انتشار گزارش ها و اخباری پیرامون فشارها و آزارهای وارده به دراویش گنابادی می پرداخت.

طی ماههای گذشته، گروه زیادی از دراویش ساکن کوار فارس به اتهام محاربه و فساد فی الارض در شعبه دوم دادگاه انقلاب شیراز محاکمه شده بودند.

همزمان مسعود کرد‌پور، فعال صنفی و برادر خسرو کرد‌پور در مراجعه به اداره اطلاعات مهاباد برای پیگیری وضعیت برادرش بازداشت شد.

طی روزهای اخیر همچنین ایمان امیری دانشجوی رشته امنیت شبکه از دانشگاه مالموی سوئد پس از بازگشت به ایران بازداشت شد.

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دانشجو پس از بازگشت به کشور توسط نیروهای امنیتی و به دستور شعبه سوم دادسرای مستقر در اوین دستگیر و در بازداشت یکی از ارگان‌های اطلاعاتی بسر می‌برد.عکس

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: