یکی از مظنونان انفجار بوستون کشته شد

19 Apr

ه گفته پلیس فدرال آمریکا در عملیات بزرگی که از سوی نیروهای امنیتی به قصد دستگیری مظنونان بمب‌گذاری بوستون انجام شد، یکی از عاملان این انفجار تروریستی کشته شده است.

تنها چند روز پس از انفجار دو بمب در نزدیکی خط پایان مسابقه دو مارتن در شهر بوستون، پلیس فدرال آمریکا تایید کرد که یکی از دو مظنون این اقدام تروریستی در روز جمعه (۱۹ آوریل/ ۳۰ فروردین) کشته شده است.

هنوز از جزییات کشته شدن این فرد خبری منتشر نشده، اما پلیس آمریکا می‌گوید که در جریان عملیات دستگیری، فرد مظنون از پای در آمده است. پلیس بوستون اعلام کرد که در جریان تیراندازی میان ماموران پلیس و فرد مظنون، یکی از عاملان بمب‌گذاری کشته شده است.

عملیات بازداشت زمانی آغاز شد که یک مامور پلیس در کمپ دانشگاه معروف “ام آی تی” بوستون به ضرب گلوله از پای در آمد. گفته می‌شود که مظنون اول در محله “واترتاون” در شمال دانشگاه محاصره شد و پس از تیراندازی با ماموران پلیس به شدت زخمی شد، اما به علت جراحات وارده سرانجام جان داد.

پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد که مظنون دوم هم‌چنان متواری است، اما ماموران امنیتی به تلاش‌های خود برای شناسایی وبازداشت او ادامه می‌دهند.

در انفجار بوستون در روز دوشنبه (۱۵ آوریل/۲۶ فروردین) سه تن کشته و حدود ۱۷۹ تن زخمی شدند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: