بیانیه ناظرکلیساهای جماعت ربانی امریکا در مورد بازداشت و فشارها بر کلیسای فارسی زبان درایران

23 May
.بیانیه دکتر جرج وود، ناظر کلیساهای جماعت ربانی آمریکا و مدیر شورای جهانی کلیساهای جماعت ربانی در مورد بازداشت کشیش روبرت آسریان و فشار بر کلیساهای فارسی زبان در ایران .

 « محبت نیوز» – پس از انتشار خبربازداشت کشیش “روبرت آسریان”یکی از رهبران کلیسای جماعت ربانی در تهران خبرهایی نیز در خصوص فشارهای مقامات امنیتی برای تعطیلی این کلیسا نیز قوت گرفت . اینگونه اعمال حکومت و مسئولان امنیتی در ادامه سلسله محدودیت‌های فزاینده‌ای است که کلیساهای تبشیری در چند سال گذشته با آن مواجه بوده‌ است.

بر همین اساس دکتر جرج وود، ناظر کلیساهای جماعت ربانی آمریکا و مدیر شورای جهانی کلیساهای جماعت ربانی در زمنیه بیانیه ایی را بر روی وب سایت خود منتشر کردند.

متن این بیانیه بدین شرح است :

“در روز ۲۱ مه ، ماموران امنیتی بعد از برهم زدن یک جلسه دعا، کشیش “روبرت آسریان” را در کلیسای مرکزی جماعت ربانی تهران دستگیر کردند. پیش از مراجعه به کلیسا، این مقامات به منزل کشیش آسریان هجوم بردند و کامپیوتر و کتابهای وی را ضبط کردند. سپس کشیش آسریان را حین اداره یک جلسه دعا در کلیسا یافته و ضمن بازداشت او خبر از تعطیلی قریب الوقوع کلیسا دادند.

تاکنون اطلاعی در مورد وضعیت و محل نگهداری این کشیش در دست نیست. همه شواهد به این احتمال اشاره دارند که مقامات ایرانی، بر خلاف قانون و موازین حقوق بشر، در پی تعطیل ی کلیسای جماعت ربانی مرکز هستند.

بازداشت کشیش “روبرت  آسریان” یکی از چند مورد دستگیری است که پیش از انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده به وقوع پیوسته است. به نظر میرسد این واقعه تلاشی برای پایان بخشیدن به مراسم عبادی کلیساها به زبان فارسی باشد که زبان اکثر ایرانیان است. اما جلسات کلیسایی به زبان ارمنی، که برای عمده ایرانیان قابل فهم نیست، آزاد است.

مسیحیان ایماندار ایرانی نگرانند که تعطیلی کلیسای مرکزی جماعت ربانی در تهران مقدمه‌ای برای تعطیل کردن همه کلیساهای فارسی زبان ایران باشد. چنین اقدامی در واقع پایان بخشیدن به اعلان عمومی انجیل مسیح در این کشور خواهد بود.

ما از تمام کلیساهای عضو شورای جهانی کلیساهای جماعت ربانی (WAGF) درخواست داریم تا برای کشیش آسریان و ایمانداران دیگر در کلیسای جماعت ربانی ایران دعا کنند. ما همچنین تقاضا داریم تا برای مقامات ایرانی نیز دعا کنند تا حقوق مردم را برای پرستش آزادانه و مطابق اختیار خود رعایت کنند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: